Muzeum všednosti: Víra

MUZEUM VŠEDNOSTI: VÍRA

Víra - logoV roce 2012 prostřednictvím vzácné synergie válečných, průmyslových, enviro-mentálních a patrně i duchovních aspektů zanikná lidská civilzace. O několik století později navštěvuje planetu Zemi nová, doposud mimozemská civilizace. Muzeum všednosti, připravené sdružením Depresivní děti touží po penězích, nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s výsledky archeologického výzkumu, který byl proveden na planetě Zemi a zaměřoval se na období zániku lidské civilizace. Expozice, která je představován jako první, se věnuje tématu víry.

Jednotlivé části expozice se věnují tématům:

  • Všechny odpovědi (ekonomie jako teologie pozdního lidského věku)
  • Jablko poznání, které každý chtěl (život a dílo posledního velkého proroka ekumenického charakteru)
  • Ježíšek, kam se podíváš (demokratizace svatého dítěte)
  • Hollywoodské evangelium
  • Rekonstrukce ráje

Otázka zní: pokud by lidská civilizace v roce 2012 skutečně zanikla, jaké svědectví zanechají její pozůstatky pro budoucnost, respektive mimozemskou inteligenci? Vícedílný projekt Muzeum všednosti otvírá na několik málo dnů svou první expozici, věnovanou Víře na sklonku lidského věku. Muzeum připravené uměleckou skupinou Depresivní děti touží po penězích láká k návštěvě každého, kdo chce vklouznout na omezenou dobu do času budoucnosti a pozornější tím sledovat současnost.

performují: Matěj Beneš, Jakub Čermák, Martin Falář, Viktor Filip, Janusz Hummel, Sára el Maghrabi, Barbora Mitošinková, Jiří Ratajík
technická podpora: Vojtěch Kopta
film: Jakub Čermák, Marta Gregušová, Ramon Hofman, Vojtěch Kopta, Martin Třešňák

Muzeum všednosti: Víra(Další fotografie v galerii – ZDE)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *