V.K. Klicpera – Zlý jelen – premiéra 13.7. v NoD

Zly jelen

V červnu 2017 úřady na ostrově Vancouver varovaly místní před agresivními jeleny, kteří napadli obyvatele a jejich psy. Stejný problém zažívají návštěvníci Národního parku Watertonská jezera v Kanadě (rok 2018) nebo Bloomingtonu v americké Indii (2018) nebo v Coloradu (2019), kde došlo k usmrcení psa jelenem. Připravme se, apokalypsa se blíží.

Ekoteroristická hororová komedie s detektivní zápletkou.

Václav Kliment Klicpera feat. David Lynch. České národní obrození feat. surrealismus. Fraška feat. filozofické podobenství.

Kdo zabil zlého jelena? A co jsou zač ti divní ptáčkové, co teď potulují knížecím lesem? Koho si půvabná Růženka nakonec vezme, as dokud se nerozvineme? Jsou Ivan a Ivana dvojčata, nebo je to jen shoda jmen? Jaké tajemství skrývá Myslibor? A jaký je nejepší recept na jelení kýtu? Z chaloupek není úniku, ji ji obestoupila rozlišená zvěř.

Inscenace čerpá inspiraci ze hry  Zlý jelen  (1849) Václava Klimeta Klicpery a  článek Jelen sebral na honu myslivci kulovnici a utekl s ní do lesa , který byl v listopadu 2020 zveřejněn na zpravodajském serveru iDnes.

Hrají: Tomáš Čapek, Daniel Krejčík, Anežka Rusevová, Martina Jindrová, Jiří Racek, Jiří Ratajík, Petra Mošovská, Petr Matyáš Cibulka, Lukáš Štěpánek a Martin Kadrnožka.

Režie: Jakub Čermák

Scéna, kostýmy: Martina Zwyrtek

Hudba: Petra Horváthová

Premiéra: 13.7.2021 v NoD, Dlouhá ulice
1. repríza: 14.7.2021 v NoD, Dlouhá ulice

Vstupenky v síti Goout

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *